אודות שרי הרינג

שרי הרינג, מותג מעדני הדגים של שרי אנסקי, נולד מתוך אהבה גדולה לאוכל ולטעמים נוסטלגיים מפנקים.

דרכו של המותג החלה בתור דוכן סנדוויצ'ים בשוק הנמל תל אביב, שם עדיין זוכה, להצלחה מסחררת בזכות טעמים ייחודיים, חומרי גלם איכותיים ושילובים מפתיעים, שמגיעים עם שוט וודקה קפואה כחלק בלתי נפרד מהחוויה.

מעבר לסנדוויצ'ים המפורסמים, שרי הרינג מציעה חוויה קולינרית נוסטלגית ומלאת אהבה. כל ביס מעורר זיכרונות ילדות נעימים ומעניק תחושה של בית חם.

הממרחים והסלטים של שרי הרינג עשויים מחומרי גלם איכותיים וטריים, ומגיעים במגוון טעמים ייחודיים שיעשירו כל ארוחה. בין היתר ניתן למצוא דגים מלוחים ומעושנים, לדוגמת: הרינג, סלמון, טונה ומקרל.

כיום, המותג שרי הרינג זמין לא רק בשוק הנמל, אלא גם במעדניות ובמסעדות רבות ברחבי הארץ. שיתוף פעולה עם שרי הרינג יאפשר לכם להציע ללקוחותיכם חוויה קולינרית ייחודית שתגרום להם לחזור שוב ושוב.

אודות שרי אנסקי

שרי אנסקי, כותבת אוכל, מחברת ספרי בישול, בשלנית וחוקרת תרבות אוכל מהמוערכות בישראל. בעלת שורשים צ׳כיים, נולדה וגדלה בירושלים בשכונת נווה שאנן, התאהבה בדגים עוד משהייתה ילדה אשר חונכה בבית ובמסגרות מסורתיות ומשם התיאבון והתשוקה לעולמות הקולנריה התפתחו והובילו למקום בו היא נמצאת היום. שרי אנסקי כותבת טורים קולינריים מוערכים החל משנת 1992 וזכתה להצלחה רבה וכן לפרסום. בשנת 2011 פתחה את דוכן ׳שרי הרינג׳ בנמל תל אביב המציע כריכים מיוחדים המבוססים על דגים מלוחים וממרחים בטעמים מנחמים של פעם, המעבירים את ההיסטוריה הייחודית שלה בכל ביס וביס.

אודות אייל אמיר

בשנת 2019 חתנה של שרי, אייל אמיר, רכש משרי אנסקי את הזכויות למותג, ומאז הוא אחראי על פיתוח המותג שרי הרינג מעבר לדוכן המיתולוגי בשוק הנמל, תל אביב. אייל אמיר הוא יזם סדרתי. רוב שנותיו הבוגרות הוא חי בניו יורק שם ייסד עסקים בתחום הקולינריה ונדל״ן.כששרי אנסקי הציע לאייל לפתח את המותג שרי הרינג, הוא לקח את ההזדמנות בשתי ידיו ומאז הוא לומד את התחום ופועל לקידום המותג שרי הרינג בישראל ובעולם.

הצטרפו למסע קולינרי מרתק!